Eglė Ancevičiūtė su grupe – akustinis koncertas

2023m. Gruodžio 17d. Sekmadienis
19:00 - 21:00

Re: muzika, kuri gimė vakar

2014m. Gruodžio 21d. Sekmadienis 19:00 - 21:00

2012 m. pavasarį susikūrusio ansamblio Re: Muzika, kuri gimė vakar (MKGV) esmė – tai, kas jau pažįstama mūsų ausims, pateikti itin šiuolaikiškai ir nemažiau jaudinančiai. Jaunų džiazo muzikantų grupė, kuriuos veda Leonardas Pilkauskas, klausytojams 2012 metų gruodžio mėn. išleido albumą. Jame pristatė aštuonias žinomas aranžuotas XX a. lietuvių kompozitorių dainas. Kartu su žinomais atlikėjais Kotryna Janutaite (vokalas), Giedriumi Naku (klavišiniai), Donatu Bielunskiu (bosinė gitara) ir Augustu Baronu (mušamieji) Leonardas Pilkauskas (saksofonas, klarnetas, fleita) albume naujam gyvenimui prikėlė melodijas ir tekstus iš „Senieji Vilniaus stogai“, „Žvaigždutė“, „Pėdos“, „Gera“, „Elektrėnų Žiburiai“ ir daugybę kitų.

Ansamblis 2014 metų gruodžio mėnesį pristatys naują sudėtį ir atsinaujinusią programą. Prisijungs Jurgis Baltrušaitis (vokalas) vietoj Kotrynos Janutaitės (vokalas) ir Domantas Razmus (mušamieji) vietoje Augusto Barono (mušamieji).

Muzikantai, derindami skirtingus muzikos stilius bei aranžavimo technikas, siekia kurti naujus lietuviško džiazo standartus bei skleisti lietuvių kompozitorių Mikalojaus Noviko, Eduardo Balsio, Balio Dvariono, Algimanto Raudonikio, Teisučio Makačino, Benjamino Gorbulskio, Miko Vaitkevičiaus, Laimio Vilkončiaus, Rimvydo Racevičiaus, Igorio Berino ir kitų estrados bendra-kūrėjų kūrybą jaunimo tarpe.

„Šiuolaikinė muzika neturi jokio stiliaus. Kūrybinis impulsas gimsta iš įvairios informacijos samplaikos, todėl dažnai sunku pasakyti, kas tai. Gal klasikinė ar akademinė muzika? O gal pramoginė muzika? Tokie šiuolaikiniai XX amžiaus pradžios kompozitoriai kaip Oliver Messian‘as, Bela Bartokas ar Igoris Stravinskis visada klausytojams pristatydavo naują skambesį, kuriame buvo girdima senų muzikinių melodijų ar liaudies dainų įtaka. Svarbu yra muzikinė spalvų paletė, kuri neapsiriboja intuityviu kūrybiniu procesu, todėl turime kultūringai ir istoriškai įvertinti skambesį, kurį atsineša nauji kūrėjai“ - apie projektą pasakoja jo sumanytojas saksofonininkas, kompozitorius ir aranžuotojas Leonardas Pilkauskas.

Re: muzika, kuri gimė vakar Facebook

Geltonos Sofos Klubas - Re: Muzika, kuri gimė vakar 2012 12 30

Re: muzika, kuri gimė vakar - Pėdos @ geltonos sofos klubas 2013 12 29

2014 12 21 Re: muzika, kuri gimė vakar