Eglė Ancevičiūtė su grupe – akustinis koncertas

2023m. Gruodžio 17d. Sekmadienis
19:00 - 21:00

Druskininkų džiazo ansamblis

2013m. Gegužės 26d. Sekmadienis 19:00 - 21:00


Projekto „M.K. Čiurlionis Kitaip“ idėja kilo 2010 m. pavasarį, rengiant muzikanto Lino Bankausko autorinį koncertą, M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje. Repeticijų metu buvo nuspręsta pagerbti kompozitoriaus atminimą ir atlikti vieną jo miniatiūrą - preliudą F/a-moll. Premjera puikiai pavyko, todėl muzikantai nutarė parengti valandos trukmės M. K. Čiurlionio miniatiūrų programą pavadinimu „Čiurlionis Kitaip“. Jos metu kompozitoriaus kūrinių temos yra atliekamos džiazo stiliumi, su improvizacijomis. 2011 m., minint didžiojo lietuvių kompozitoriaus 100-ąsias metines, muzikantai suburė Druskininkų Džiazo Ansamblį, su originaliai aranžuota „Čiurlionis Kitaip“ programa.

Muzikantų manymu, M. K. Čiurlionio kūrinių atlikimas jiems yra tikras iššūkis, sudėtingiausia savaip perteikti ir interpretuoti jų nuotaiką, neiškraipant pagrindinių autoriaus motyvų.
„Pradėjęs kurti aranžuotes M. K. Čiurlionio preliudams, tarsi atradau jį iš naujo, kitaip pažvelgiau į jo kūrybą, kuri mane dar labiau sudomino ir sužavėjo. Muzikavimas tapo nuolatiniu ieškojimu, kaip savitai interpretuoti didįjį kompozitorių. Pagrindinis šio projekto siekis - perteikti Čiurlionio muziką džiazo garsais, kad ji taptų artima klausytojams.“ - L. Bankauskas.

Ansamblio sudėtis:
Linas Bankauskas - gitara / aranžuotės
Tomas Čiukauskas - saksofonas
Lukas Zinkevičius - gitara
Ričardas Meškerys - bosinė gitara
Valdas Meškerys - mušamiejiŠis koncertas simboliškai vainikuos Geltonos Sofos Klubo pirmąjį sezoną bei uždarys klubą vasarai.

Ansamblio puslapis Facebook'e

Ansamblio demo

Jūsų ausims: M.K.Čiurlionis kitaip I dalis

2013 05 26 Druskininkų džiazo ansamblis