Andrei Senkevich (BY)

2020m. Vasario 23d. Sekmadienis
19:00 - 21:00

Skafandras ir drugelis

2020m. Kovo 01d. Sekmadienis
19:00 - 21:00

Klasikinės indiškos muzikos vakaras

2020m. Sausio 19d. Sekmadienis 19:00 - 21:00

Sausio 19 d. kviečiame Jus į senosios klasikinės muzikos koncertą. Koncerte skambės gyva muzika, atliekama klasikiniais Indiškos muzikos intrumentais (bansūri fleita, tabla, sitara, tampura). Skambės seniausi klasikinės Indiškos muzikos sąskambiai RAGOS. Ilgą laiką praeityje RAGOS buvo grojamos tik šventyklose arba karalių rūmuose. Tikėta kad RAGŲ sąskambiai yra šventi ir suderinti su gamta, Žeme ir Visata.

Yra legendų, kad senovės muzikantai šios muzikos deka galėdavo prišaukti lietų, uždegti ugnį, bendrauti su gyvūnais. Pabūsime su tokiu stebuklu ir mes visi.

Adomas Tyloje - Bansuri fleita

Tomas Drunga - Tabla

Justina Kaminskaitė - Tanpura

Rytis Girskas – Sitaras

Bansuri fleitą Adomas Tyloje atrado pradėjęs gilintis į Indiškos klasikinės ir tradicinės folkloro muzikos erdves. Šio žanro muzika kuria raminančią ir harmonizuojančią aurą, nes yra neatitolusi nuo gamtos ritmų. Smagu, kad per muziką galima dalintis ne tik meditatyviomis, tačiau kartais ir žaismingomis nuotaikomis. Groja modernaus folkloro/pasaulio muzikos grupėse "Undan" ir "MaiNuo".

Tomas Drunga - perkusininkas savo kelią į Indijos klasikinę muziką pradėjęs per meditaciją. Sužavėtas įmantrių tablos ritmų, jis pradėjo mokytis iš skirtingų mokytojų tiek Lietuvoje, tiek Indijoje. Tomas akomponuoja Hindustani muzikos vokalistams ir instrumentalistams bei klasikinių Indijos šokių atlikėjams!


Justinai scenos veikla labai artima ar apima labai platų spektrą nuo miuziklų, klasikinės senosios indiškos muzikos (dhrupad), teatro, šokio, judesio praktikų, tarpdisciplininių projektų, režisūros ir koncertų. Justina taip pat yra dainų autorė. Klasikinę indišką muziką atrado susidomėjusi indiško daivavimo technikomis: "Netikėtai radau ne tik atsakymų, bet ir naujų būdų klausti. Šiame žanre, ryškiau nei kur kitur iki šiol, atrandu, kaip muzika yra tapati kvėpavimui ir būčiai."

Rytis Girskas vienas iš nedaugelio muzikantų, kuris savo grojimo gitara sugebėjimus išplėtė iki sitaros. Sitara - egzotiškas indiškas instrumentas. Sakoma, kad jį įvaldyti reikia pašvęsti visą savo gyvenimą. Tai yra reta proga, kai bus galima išgirsti sitarą gyvai. Savo kasdieninėje kūryboje Rytis mėgsta eksperimentuoti ir dalyvauti projektuose, kuriuose sujungiamos archajiškas sitaros skambesys su modernia muzika.

 

Išankstiniai bilietai 8 € 

 

Renginio dieną bilieto kaina 12 €*  

 

Senjorams, moksleiviams ir studentams 5 €* (pateikus galiojantį pažymėjimą) 

 

Vaikams iki 6 metų nemokamai (pateikus amžių patvirtinantį dokumentą)

 

Geltonos Sofos Klubo nariams 5 €* Tapk klubo nariu!

 

* bilietus perkant prieš koncertą prie durų. Atsiskaitymas tik grynais.

 

Geltonos sofos klubas yra VšĮ Artoteka projektas, o Artoteka - pelno nesiekianti menų studija, nuo 2009 m. organizuojanti daugiau kaip keturiasdešimt kūrybinių-edukacinių užsiėmimų vaikams ir suaugusiems. Visos surinktos lėšos koncertų metu - skiriamos kūrybinių užsiėmimų organizavimui vaikų ir senelių namuose, ligoninėse bei neįgaliųjų centruose. Daugiau informacijos: www.artoteka.lt

Geltonos Sofos Klubas | Klasikinės indiškos muzikos vakaras - Raga Charukeshi 2018 04 29
Geltonos Sofos Klubas | Klasikinės indiškos muzikos vakaras - Raga Maru Bihag 2019 02 24