AGOTA - kanklių muzika ir sutartinių ratas

2019m. Gegužės 05d. Sekmadienis
19:00 - 21:00

Dan Raza (UK)

2019m. Gegužės 12d. Sekmadienis
19:00 - 21:00

AGOTA - kanklių muzika ir sutartinių ratas

2019m. Gegužės 05d. Sekmadienis 19:00 - 21:00

Sutartinės – tai mūsų protėvių giesmės, jų išmintis, kurią galime pajusti ir suprasti, jeigu jai atsiveriame giedodami. Senųjų giesmių giedojimas - tai dvasinė praktika, kurios metu susijungiama su protėviais, sustiprinamas ryšys su gimta žeme, mus supančia aplinka, žmonėmis, tauta. Atraskime savas šaknis ir sugiedokime sutartinę drauge, bendrame rate! Itin plačiai paplitęs reiškinys lietuvio sąmonėje - "žolė kažkur žalesnė". Kažkur, bet ne savoje žemėje, kažkur, kur daugiau egzotikos, burtų, magijos, saulės ar dar ko nors. Mes kviečiame lietuvius, vyrus ir moteris, besidominčius lietuviškomis tradicijomis, išalkusius peno sielai, savasties pažinimo, susitikti Sutartinių Rate. Pradėkime nuo savo šaknų, savo protėvių, tėvynės pažinimo, gerbimo ir tausojimo. Sutartinės - naujos patirtys, nauji atradimai. Ypatingai kviečiame tuos, kurie dar nėra prisilietę prie Sutartinių magijos!


Vakaro pabaigoje skambant kanklių muzikai galėsite prisiminti giedotas sutartines, apmąstyti patirtus pojūčius ir suvokti jų atneštą žinią individualiai Jums. Sutartinių ratą veda Agota Zdanavičiūtė, aktyvi muzikantė, koncertuojanti grupėmis SEN SVAJA, gyvuojančia jau septynerius metus ir išleidusią albumą "LAUMIŲ LOPŠINĖ" (2015) bei folkloro projektu "LAIMINGUO", gyvuojančiu jau penkerius metus ir taip pat išleidusiu abumą "LAIMINGUO" (2016). Muzikantė dalyvauja įvairiuose projektuose ir ritualuose su Lietuvos ir užsienio muzikantais bei šamanais. Puoselėdama lietuvių ir baltiškąsias tradicijas Agota pradėjo vesti sutartinių ratus, o dabar visus kviečia pasiklausyti kanklių muzikos bei susijungti sutartinių rate.

 

Gegužės 5 - toji dar ypatinga - nes tai Motinos diena. Senoliai Motiną, gyvybės nešėją, tapatindavo su Žeme, mat motina išaugina vaikus ir saugo namų židinį, o žemė duoda derlių ir mus visus maitina. Gegužės pirmąjį sekmadienį iš visų kelių sugrįžta vaikai pas savo motinas, nešdami meilę, gerumą, padėkos žodžius ir pavasario žiedų žydėjimą. Atsiveskite mamas, viso vakaro metu jas šlovinsime pačiomis gražiausiomis sutartinėmis. Leiskite sau atsipūsti po sunkios savaitės ir širdies krašteliais patirti nuoladinio žydėjimo ir širdies džiaugsmo šventę. Kviečiame visus susėsti į darnų sutartinių ratą. Sutartinės. Sutarti. Suderėti. 

 

Išankstiniai bilietai 7 € 

 

Renginio dieną bilieto kaina 10 €* 

 

Moksleiviams ir studentams 5 €* (pateikus galiojantį pažymėjimą)

Vaikams iki 6 metų nemokamai (pateikus amžių patvirtinantį dokumentą)

Geltonos Sofos Klubo nariams 5 €* Tapk klubo nariu!

* bilietus perkant prieš koncertą prie durų. Atsiskaitymas tik grynais.

Geltonos sofos klubas yra VšĮ Artoteka projektas, o Artoteka - pelno nesiekianti menų studija, nuo 2009 m. organizuojanti daugiau kaip keturiasdešimt kūrybinių-edukacinių užsiėmimų vaikams ir suaugusiems. Visos surinktos lėšos koncertų metu - skiriamos kūrybinių užsiėmimų organizavimui vaikų ir senelių namuose, ligoninėse bei neįgaliųjų centruose.

 

Agota - cekulaina zīle dzieda 2018 10 28
Agota: kanklių muzika ir sutartinių ratas - Sėklos malda 2018 01 28